پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

هر مجموعه انجمن های اسلامی در هر کجای کشور، یک سنگر فرهنگی و فکری است.«مقام معظم رهبری»
پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

قرارگاه محلی است که در آن افسران جوان جنگ نرم گرد هم می‌آیند تا اطلاعات خود را در مباحث اعتقادی، اخلاقی و تشکیلاتی بالا ببرند. قرارگاه انجمن های اسلامی ناحیه 3 کرج در سال 91 با عنوان قرارگاه حضرت علی‌اکبر(ع) در مقطع راهنمایی و با نام حضرت میثم تمار در مقطع دبیرستان، شروع به کار کرد. مربی و مسئول این دو قرارگاه از ابتدای تشکیل به فارغ التحصیل انجمنی، نیروی ارزشی، نخبه و خدوم انقلاب اسلامی، برادر "امیرعباس فضلعلی" سپرده شد. این شهید بزرگوار در طول کمتر از دوسال، فراتر از وظیفه ی خود فعالیت‌های مثمر ثمری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی انجام داد و سرانجام در روز 22بهمن سال 1392همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که مشغول آماده‌سازی غرفه‌های فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان البرز بود، دچار سانحه‌ی برق گرفتگی شده و به ملکوت اعلی پیوست. از آن پس به پاس خدمات و تلاش های بی‌وقفه‌ی آن فعال جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی، قرارگاه های تحت مسئولیت ایشان، به عنوان قرارگاه «امیرعباس فضلعلی»، مقطع جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرد. انشاءالله همه‌ی ما ادامه دهنده‌ی راه شهدا باشیم.
پس از وقایع اتحادیه انجمن اسلامی البرز در مرداد سال93 و اخراج نیروهای ارزشی توسط ابوالحسن معظمی گودرزی، قرارگاه زنده یاد امیرعباس فضلعلی، به عنوان یک قرارگاه فرهنگی مستقل، فعالیت خود را ادامه داد و به یاری خداوند متعال این روند را ادامه خواهد داد.

نوای عشق
آخرين نظرات

۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

۲۷
شهریور
۹۳

یازدهمین جلسه ی قرارگاه ناحیه3 کرج،روز پنجشنبه مورخ27شهریور ماه در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع)برگزار شد.

در این جلسه، آقای نظری به تبیین تفاوت گفتمانی تمدن اسلامی و تمدن غرب و نقد نقایص آنها پرداختند.

ایشان همچنین به مراحل تمدن سازی برای تحقق تمدن نوین اسلامی از منظر مقام معظم رهبری اشاره کردند.

مسئول قرارگاه با اشاره به سه عنصر فرهنگ،اقتصاد و علم که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شاخصه های وصول به تمدن نوین اسلامی معرفی شده اند، به نقد این شاخصه ها در تمدن به بن بست رسیده ی غرب اشاره کرده و افزودند: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، باید در این سه حوزه به بالاترین رتبه در عالم دست پیدا کنیم.

ایشان همچنین به مسیر حرکت ائمه ی معصومین(علیهم السلام)در این مسیر پرداخته و با توجه به اشارات مقام معظم رهبری در این حوزه(ناظر به سخنرانی مقام معظم رهبری در عید غدیر سال84) اضافه کردند:ما باید در همین دوران، تمام مقاطعی که معصومین در طول250 سال متوالی طی کردند را به گونه ای در همین زمان کوتاه بپیماییم و در آنچه ائمه قصد پیاده کردن آن را داشتند، موفق شویم.

 

۲۳
شهریور
۹۳

دهمین نشست قرارگاهی ناحیه3 کرج، روزپنجشنبه23 شهریورماه در مسجد جامع امام صادق(ع) برگزار شد.

در این جلسه آقای نظری در تکمیل بحث های گذشته ی تاریخ تمدن، به تعلیقات داستان حضرت نوح(ع) و حضرت ابراهیم(ع) پرداختند و نکات تکمیلی راجع به این برهه از تاریخ تمدن بیان کردند.

 5 منطقه ی راهبردی دنیای اسلام و اهمیت آنها در تمدن نوین اسلامی و جامعه ی مهدوی، صحبت در مورد حقیقت مسجدالاقصی، اهمیت سرزمین عراق و کوفه و مسجد جامع کوفه در مقابل هیکل سلیمان ومسجد صخره، از نکات اصلی بحث این هفته ی قرارگاه بود.

 

۱۸
شهریور
۹۳

 بسم الله الرحمن الرحیم

مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامى یا قضایى، کسانى باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهى از منکر سد کنند! مبادا کسانى باشند که اگر کسى امر به معروف و نهى از منکر کرد، از او حمایت نکنند، بلکه از مجرم حمایت کنند! البته خبرهایى از گوشه و کنار کشور، در بعضى از موارد به گوش من مى‌رسد. هر جا که بدانم و احساس کنم و خبر اطمینان‌بخشى پیدا کنم که آمر به معروف و ناهى از منکر، خداى نکرده مورد جفاى مأمور و مسؤولى قرار گرفته، خودم وارد قضیه خواهم شد .(بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم-71/7/29 )

بدینوسیله پاسخ نامه ای را که در جواب نامه ی سرگشاده ی ما، و به صورت سؤالی مطرح نمودید،مرقوم میدارم تا حجت را بر شما تمام کرده و شبهاتتان را-البته اگر شبهه است- رفع نمایم.
فرمودید "طبق قوانین جامع اتحادیه، عزل و نصب معاونین، جزو وظایف و حقوق مسئول استان است "چه کسی این حرف را نقض کرده است؟ اگر به نامه ی ما توجه میکردید، در نامه  نگفته بودیم که شما حق چنین کاری را نداشتید، بلکه گفته ایم این کار شما کار نادرستی است، زیرا شما بدون دلیل چنین کاری را-آنهم در شرایطی که نیروی مسلط به امور ندارید و اگر هم چنین نیرویی باشد شما اورا قبول ندارید- انجام داده اید. ما به این عمل معترضیم  نه به اساس اختیار عزل و نصب شما.
گفته اید لیست نخبگانی که با عملکرد شما از اتحادیه فراری شده اند را به شما تحویل دهیم.خوب متوجه منظور شما شدیم.شما میخواهید اظهار کنید که نخبه ای وجود نداشته که بخواهد با عملکرد شما فراری شود!  پس خوب توجه کنید؛
نخبه مهران بهرام است که در سخت ترین شرایط ، اتحادیه را اداره کرد و نگذاشت اتحادیه البرز تعطیل شود. نخبه اوست که قرار بود 20 روز سرپرست باشد اما  این 20 روز به11ماه تبدیل شد، لیکن یک نفر هم احساس نکرد که معاونت برادران علاوه بر کار خودش، کارهای مسئول مجموعه را نیز انجام میدهد .کسی متوجه نشد که اتحادیه  ای که نه پول دارد  و نه مسئول مستقل، چگونه این حجم از برنامه ها را انجام میدهد.
نخبه خانم آقایی است که مجموعه ی خواهران را به شبکه ای قوی تبدیل کرده و برای به بار آمدن یک زن انقلابی، بدون هیچگونه امکانات، چنان مجموعه ی خواهران را هماهنگ کرده که تا مدت ها بعد نیز خواهرانی که به مجموعه بیایند، از عطر ملیح فعالیت های دوره ی ایشان، کمال تمتع را خواهند برد.
نخبه محمد امین سلیمی است که با داشتن تمام امکانات مادی لازم و همچنین فعالیت در نهاد های مهم انقلابی در سطح استان و حتی کشور، در اتحادیه همچون سربازی کار میکند و بدون مزد و مواجب همچون ده ها نیروی رسمی شما خدمت کرده و جز اندکی گوش شنوا، چیزی از شما طلب نمیکند.
نخبه محمد صابر اسدی است که با وجود مشغله های فراوان در دانشگاه امام صادق (ع) به  این مجموعه میاید تا باری از دوش فرهنگ این کشور و این استان بردارد.
نخبه حمید صمصامی است که با وجود توانایی برای داشتن شغلی با موقعیت بهتر و شرایط مادی با ارزش تر، اتحادیه را به میل خود رها نمیکند؛ چون دغدغه ی کار فرهنگی دارد.

۱۴
شهریور
۹۳

نهمین جلسه قرارگاه شهید فضلعلی رو پنجشنبه 13 شهریور ماه در مسجد امام صادق برگزار شد.در این جلسه قرارگاه جناب قای نظری به ادامه بحث تاریخ تمدن پرداختند و نکاتی را درباره پیامبران اولوالعزم و اهمیت بعضی بلاد در زمان ظهور قبل از ظهور عرض کردند.

۱۱
شهریور
۹۳
پس از گذشت نزدیک به یک ماه از نگارش نامه ی سرگشاده به ابوالحسن معظمی گودرزی،مسئول جدید اتحادیه استان البرز، و پس از گذشت 10 روز از انتشار نامه در فضای مجازی، مسئول جدید در اقدامی جوابیه ای به مخالفین و منتقدین را منتشر کرد.

متن جوابیه آقای معظمی بدین شرح است:

با سلام، طبق قوانین جامع اتحادیه، عزل ونصب معاونین و کادر جز وظایف وحقوق مسئول استان است ضمن تشکر از نظرات دوستان اتحادیه خواهشمنداست جواب سوالات ذیل را از متن نامه سرگشاده بامستندات ارایه  کنید تا اذهان که دوطرفه شده است روشن کنید؟
1- لطفا لیست نخبگانی که باتوجه به عملکرد آقای معظمی ازاتحادیه فراری شده اند را تحویل دهید؟
2- حدود 450 دبیرستان وهنرستان دراستان البرز است چند مدرسه انجمن اسلامی فعال دارند؟ یا لیست ارایه شود یاحداقل هیات مرکزی مدارس وچنددرصد دانش آموزان اسم انجمن اسلامی راشنیده اند؟
3- چرا باید دانش آموز عضوقرارگاه ملی آنقدر دراستان نه درمدرسه غریب است که حتی مدیرمدرسه اش اورانمی شناسد تاچه رسدسایردانش آموزان مدرسه؟
4 -چرا هنوز نام انجمن اسلامی  وارد منظقه اشتهارد، ملارد، شهریار، طالقان نشده است تااردیبهشت 93?
5 -آیامی دانیدفروختن سه ماه خدمت سربازی  سرباز اتحادیه به یک میلیون تومان تخلف است؟
6- آیامیدانید گرفتن مامور برای خدمت دراتحادیه ازآموزش وپرورش واشتغال ایشان درساعات اداری ( ساعت 8الی 14 ) درمدارس غیردولتی بدون مجوز دفترمرکزی خلاف است؟
7- آیامیدانید برگشت حقوق مربیان و استفاده بعنوان حق شارژ موبایل کادراتحادیه ودادن به اشخاصی که جزلیست مورد تاییددفترمرکزی نیست خلاف است ؟
8-  آیامی دانید براساس قراردادنیروهای قراردادی اتحادیه درماه 176ساعت باید فعالیت کنند نه 110ساعت ؟
9- آیامیدانید تمام حوزه های اتحادیه زیرمجموعه مسوول استان است وحوزه غیرمرتبط وجود ندارد؟
10 -آیامیدانید بایداعضای قرارگاه استانی وملی  بانظرمسوول استان انتخاب شود مستندات ارایه شود؟
11-  چرا پس از  6ماه لیست شهدای انجمن اسلامی را تحویل مسئول استان داده نشده است؟
12- رابطین اتحادیه درمناطق آموزش وپرورش را با ارایه ابلاع  کجا معرفی نمودید کی جلسه  ماهانه وفصلی گذاشتید؟
13- چقدرکارعلمی برای بچه ها انجام شده  با ارایه مستندات؟
14-  شما که خبره کارتشکیلاتی هستید کجای تشکیلات بدون هماهنگی مسول درسالن جلسات علیه مافوق تشکیلات جلسه برگزارمی کنند؟
15-  درکجای عالم اول کاغذ سفید را علیه کسی ازافراد امضا می گیرند بعد متن موردنظرخودشان رامی نویسند و........؟
منتظرجواب روشن وواضح شما دوستان هستیم  با ارایه مستندات - و من الله التوفیق

پاسخ به این مطالب مطروحه از سوی آقای معظمی را اینجا ببینید.

 
۰۷
شهریور
۹۳

آن روز ها که جهادگرانه گرم کار و تلاش برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و منویات ولی امر مسلمین بودیم، به ذهنمان هم خطور نمیکرد که یک نیروی ارزشی و همرزم اما نابلد با امور مجموعه ی ما، به عنوان مسئول به این مجموعه آورده شود و اینگونه مجموعه را به قهقری ببرد.

آن روزها اتحادیه بود و چند نیروی خدوم که از زندگی و کار و تحصیلشان زده بودند تا دین خود را نسبت به مجموعه ای که همچون پدر تربیتشان کرده بود و حال به دوران مریضی و رنجوری رسیده بود، ادا کنند.در این راه همه ی نیرو ها علاوه بر امور اجرائی، در امور فکری و محتوایی و علمی نیز فعال بودند، تا جایی که اتحادیه علاوه بر ادای دین نسبت به امور انجمن های اسلامی مدارس، همچون مسجد و معبد و کلاس درس و بحث شده بود. این فضای زیبا و با طراوت، نشاط خاصی به مجموعه ی در حال رشد ما میداد.

آن قدر در دغدغه های انقلابی و فرهنگی مولایمان غرق بودیم که حتی عروج شهادتگونه ی بهترین برادر و دوستمان نیز خللی بر ما وارد نساخت و ما را نسبت به راهی که در آن قرار داشتیم، مصمم تر کرد.

زمانی که مسئول جدید آمد،همه ناراحت بودند؛از کادر و مربیان گرفته تا دانش آموزان و بقیه.سعی کردیم به همه قوت قلب بببخشیم و نسبت به مسئول جدید بال های رحمت خادمین انقلاب را بگشائیم.

اما افسوس که تقدیر، ورقی دیگر برای ما رقم زده بود...از چاله ی 11ماهه ی تنهایی و انزوای مجموعه نسبت به دفتر مرکزی، بیرون آمدیم و به چاهی عمیق افتادیم که میرفت تا تمام سابقه ی مجموعه را به نابودی بکشاند.

لیکن فرزندان انقلابی اعم از مردان و زنان دانش آموز و فارغ التحصیل و کادر و مربی اتحادیه، منسجمانه حرکتی پاک را آغاز کردند تا به مسئولین خود بیاموزند که دیده بانان انقلابی البرز، تیزبینی را از پیر خراسان به خوبی آموخته اند...همه هم قسم شدند تا به مجموعه ی خود، و آن شخص نابلد اما ارزشی و خدوم، خدمت کنند و در این برهه نیز این سنگر فرهنگی-فکری را از این تنگه ی احد، نجات دهند.

ای کاش مسئول جدید دست یاری ما را همچون شمشیری برنده نبیند و مسئولین امر، مارا به "الواطی گری" و "کودتاچی گری" متهم نکنند...

در آخر فقط یک جمله میگویم، گفته اند کلمه ی عذاب از ریشه ی«عذب» به معنای گوارا گرفته شده است.یعنی حتی  عذاب خداوند برای همه و به خصوص اهل معرفت ،حلاوت و گوارایی خودش را دارد و در نهایت به خیر بندگان خاطی است. ای کاش بفهمند که تندی ما به خاطر خودشان و به خیر خودشان است...ای کاش بفهمند که ما به فکر آبروی او هستیم که میگوییم یا اصلاح کن یا برو...ای کاش میفهمیدند که ما خادمیم نه انسانهایی "نفهم" و "شب نامه نویس"

ای کاش میفهمیدند...

ای کاش بفهمند...

عضو کوچک این جمع،

علی نظری

 

۰۷
شهریور
۹۳

هشتمین نشست قرارگاهی دبیرستانهای ناحیه3 کرج، پنجشنبه مورخ 6 شهریور ماه در مسجد جامع رجائی شهر برگزار شد.

در این جلسه آقای نظری به بحث های متفرقه ی سیاسی و جریانشناسی مداحی های ارزشی و غیر ارزشی در عصر حاضر پرداختند.

۰۵
شهریور
۹۳

پس از گذشت سه هفته از نگارش نامه ی سرگشاده ی دانش آموزان،فارغ التحصیلان،کادر و مربیان خواهر و برادر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز، به ابوالحسن معظمی گودرزی، مسئول جدید اتحادیه استان، و خودداری وی از پاسخگویی و یا شنیدن حرف منتقدین و مخالفین، بر آن شدیم  تا متن این نامه را منتشر کنیم و قضاوت را به مخاطبین بسپاریم:


بسم الله الرحمن الرحیم 

« لقد  ابلغتکم رسالة ربی و نصحت لکم و لکن لا تحبون الناصحین»

من رسالت پروردگارم را به شما ابلاغ نمودم و شما را نصیحت کردم، لیکن

شمانصیحت کنندگان را دوست نمی دارید.

  

من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را میبوسم و میدانم اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. 

امام خمینی(ره)-پیام به جوانان فعال بسیجی و طلبه-سال1368 

 

از آغاز زمانی که خبر انتصاب جناب آقای ابوالحسن معظمی گودرزی بر کرسی مسئولیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز را شنیدیم، نگرانی و تشویش از حضور ایشان به عنوان یک نیروی نا آشنا با امور فرهنگی نهادی چون اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در قلوب ما رسوخ کرد. لیکن با توکل بر خدای متعال و استعانت از ائمه ی معصومین و پایبندی به آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و رهنمود های ولی امر مسلمین، دل به دریای مواج و نا آرام پیش آمده از شرایط جدید زدیم و قدم در مسیری گذاشتیم که تقدیر ما بر آن قرارگرفته بود و خود در آن نقشی نداشتیم.

پس از آنکه از سوابق ارزشمند جناب آقای معظمی به عنوان عنصری خدوم ، انقلابی و کارگزاری شایسته در مبارزه با انواع فسادهای مالی و فرهنگی، در اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج مطلع گشتیم، وسیاست های ایشان در رابطه با امور فرهنگی اتحادیه را-که سراسر کمک و یاری و هماهنگی با حسن فعل گروه حاضر بود- استماع کردیم، با قلوبی سرشار از امید به آبادانی این نهاد انقلابی، بنای کار خود را بر تعامل با مسئول جدید گذاشته و با سرعت و مجاهدت هرچه بیشتر به عمران امور فرهنگی مجموعه پرداختیم.

در طول این مدت نزدیک به شش ماه، سعی کردیم مسئول محترم را با قوانین و اصول کار تشکیلاتی آشنا کرده و ایشان را در مدیریت فرهنگی مجموعه یاری کنیم.

متأسفانه پس از مدتی مشخص شد که نه تنها در سلیقه ی فعالیت فرهنگی با هم تفاوت داریم، بلکه عملکرد ما در اصول واضح و روشن تشکیلات اتحادیه با هم در تضاد کامل قرار دارد. هرچه سعی در اصلاح  این امر داشتیم به نتیجه مطلوب دست نیافتیم، تا آنجا که کار به حدی بالا گرفت که اصل و اساس و ریشه ی امور فرهنگی مجموعه را در معرض خطر حس کردیم و به صورت جدی این موضوعات را در جلسات و نشست های متعدد بیان کردیم.لکن میخ آهنی ما در سنگ نرفت و نتیجه ای حاصل نشد.

 

جناب آقای معظمی، مسئول محترم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز

ما به عنوان خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه فرهنگی استان البرز، به شما عرض میکنیم:

عزل و نصب های غلط و نابجا، تخلفات تشکیلاتی خلاف آیین نامه(که در صورت نیاز با مستندات ارائه خواهد شد)، عدم اعتقاد به کار جهادی، دخالت در حوزه های غیر مرتبط با کار مسئول استان، ایراد نظرات غیر کارشناسانه ، تخریب فضای صمیمی و دوستانه، اداری کردن نهاد فرهنگی، نگاه امنیتی و ژنرالی و بازرس مئابانه به کار فرهنگی ، عدم اعتقاد به خرد جمعی، زیر سؤال بردن فعالیت های انجام شده در سابق، عدم سنجش ورودی با خروجی کار در دوران گذشته و حال حاضر، عدم محاسبه ی دقیق در امور، عدم برنامه ریزی بر اساس امداد های غیبی در محاسبات مادی-که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است-، عدم اعمال مدیریت جهادی، تخریب چهره های فعال کار، اعمال شیوه های نوین و غیر اسلامی مدیریتی،ایجاد نفاق بین اعضای خدوم مجموعه و تهمت های ناروا به آنان، عدم آشنایی با اصول و مبانی کار فرهنگی  علی الخصوص در اتحادیه و در یک کلام ، شیوه های اتخاذ شده برای مدیریت شما، نتیجه ای جز فرار نخبگان دانش آموز که با خون دل های فراوان به مجموعه وصل شده اند- از فضای اتحادیه و نابودی کامل بنای صحیح چندسال گذشته تا کنون را در پی نخواهد داشت.

اینجانبان به عنوان خادمین و فعالان عرصه ی جنگ نرم انقلاب اسلامی، رسماً از شما-که در دیانت و تقوا مورد اعتماد کامل هستید و سوابق درخشانی در کارنامه ی خدمات چند ساله ی خود به ثبت رسانده اید- تغییر در اعمال  مدیریت بر مجموعه و دلجویی محترمانه از افرادی که برخورد خوبی با آنان صورت نگرفته و اصلاح امور مذکور را خواستاریم.

 چنانچه توان تغییر و اصلاح موارد ذکر شده را در خود مشاهده نمیکنید، هر لحظه ماندن شما در این فضا، خیانت به میراث عالی انقلاب اسلامی خواهد بود و در اینصورت تمام توان و همت خود را صرف انجام تکلیف شرعی و عقلی خود برای حصول به نتیجه ی مطلوب خواهیم کرد و در این راه تمام سختی ها را بر جان می خریم تا دین خود نسبت به اسلام عزیز و انقلاب مقدسمان را ادا کنیم.در این حال حتی اگر به نتیجه ی مطلوب واصل نشویم، در پیشگاه پروردگار خود سربلند و پیروز و روسفید خواهیم بود.

عزت، عظمت و سرافرازی اسلام و مسلمین و سلامتی و طول عمر رهبر عظیم الشأن انقلاب را از خداوند منان، خواستاریم.

والسلام علی من اتبع الهدی

رونوشت:

دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

فایل PDF این نامه: دریافت

۰۲
شهریور
۹۳اردوی زیارتی مشهد مقدس اتحادیه انجمن های اسلامی استان البرز در ایام شهادت رئیس مکتب شیعه حضرت امام صادق(ع)

با حضور جمع کثیری از دانش آموزان انجمی استان البرز در تاریخ 27 مرداد الی 1 شهریور ماه 93 برگزار شد.

در این اردو که به همت جمعی از مسئولین و اعضای شورای استان برنامه ریزی و اجرا گردید نخبگان قرارگاهی از همه نواحی استان شرکت داشتند .

این اردو که با برگزاری هیئت،حضور گروهی دوستان در مراسمات حرم رضوی،برنامه های تفریحی و زیارت حضرت امام رضا (ع) همراه بود سرانجام بعد از انجام مراسم وداع جمعه شب در صبح روز شنبه به پایان رسید .