پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

هر مجموعه انجمن های اسلامی در هر کجای کشور، یک سنگر فرهنگی و فکری است.«مقام معظم رهبری»
پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

قرارگاه محلی است که در آن افسران جوان جنگ نرم گرد هم می‌آیند تا اطلاعات خود را در مباحث اعتقادی، اخلاقی و تشکیلاتی بالا ببرند. قرارگاه انجمن های اسلامی ناحیه 3 کرج در سال 91 با عنوان قرارگاه حضرت علی‌اکبر(ع) در مقطع راهنمایی و با نام حضرت میثم تمار در مقطع دبیرستان، شروع به کار کرد. مربی و مسئول این دو قرارگاه از ابتدای تشکیل به فارغ التحصیل انجمنی، نیروی ارزشی، نخبه و خدوم انقلاب اسلامی، برادر "امیرعباس فضلعلی" سپرده شد. این شهید بزرگوار در طول کمتر از دوسال، فراتر از وظیفه ی خود فعالیت‌های مثمر ثمری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی انجام داد و سرانجام در روز 22بهمن سال 1392همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که مشغول آماده‌سازی غرفه‌های فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان البرز بود، دچار سانحه‌ی برق گرفتگی شده و به ملکوت اعلی پیوست. از آن پس به پاس خدمات و تلاش های بی‌وقفه‌ی آن فعال جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی، قرارگاه های تحت مسئولیت ایشان، به عنوان قرارگاه «امیرعباس فضلعلی»، مقطع جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرد. انشاءالله همه‌ی ما ادامه دهنده‌ی راه شهدا باشیم.
پس از وقایع اتحادیه انجمن اسلامی البرز در مرداد سال93 و اخراج نیروهای ارزشی توسط ابوالحسن معظمی گودرزی، قرارگاه زنده یاد امیرعباس فضلعلی، به عنوان یک قرارگاه فرهنگی مستقل، فعالیت خود را ادامه داد و به یاری خداوند متعال این روند را ادامه خواهد داد.

نوای عشق
آخرين نظرات

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

۲۳
آبان
۹۳

نوزدهمین نشست قرارگاه شهید امیرعباس فضلعلی، روز پنجشنبه22آبان ماه در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

در این جلسه که پنجمین جلسه ی بررسی تاریخ بنی اسرائیل در زمان رسالت حضرت موسی(ع) بود، آقای نظری به ذکر جریانشناسی تاریخ بنی اسرائیل پس از عبور از دریای سرخ و ورود به صحرای سینا پرداختند.

ایشان به تربیت تشکیلاتی بنی اسرائیل توسط حضرت موسی(ع) اشاره کرده و از سیستم تشکیلاتی طراحی شده توسط این پیامبر بزرگ الهی، به عنوان اولین مبنای تشکیلات اسلامی یاد کردند.

ایشان همچنین به رشد سریع علمی، مهارتی، سیستماتیک،نظامی،اطلاعاتی،عملیاتی و تشکیلاتی بنی اسرائیل توسط حضرت موسی(ع)در طول 15 سال زندگی در اردوگاه پرداخته و سپس نقاط ضعف و قوت بنی اسرائیل را تحلیل کردند.

میقات 40 روزه ی کوه طور، فتنه ی سامری، نافرمانی و عدم ولایتمداری بنی اسرائیل و توضیح محاسن و آسیب های تشکیلات منسجم و قوی،از مباحث ذکر شده در این جلسه بود.

۲۲
آبان
۹۳

جناب آقای حامد علامتی

دبیرکل محترم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

انتصاب مجدد جنابعالی به عنوان دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را به حضرتعالی تبریک عرض مینمائیم.

با روحیه پرکاری و آرمانخواهی که از حضرتعالی سراغ داریم، امیدواریم در ظل توجهات حضرت ولی عصر(ارواحنا له الفداه) و توجه به رهنمود های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نماینده ی معزز ایشان در مجموعه ی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، به اصلاح موارد مورد نیاز و کسب پیشرفت و سرافرازی برای این مجموعه ی پر خیر و برکت بپردازید تا  تربیت افسران جوان جنگ نرم و پرچمداری جنبش دانش آموزی به معنای واقعی کلمه توسط این نهاد مقدس را رقم بزنید.

توفیقات حضرتعالی در پیشبرد اهداف اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان را از خداوند متعال خواستاریم.

فارغ التحصیلان و دانش آموزان سابق اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز

۰۳
آبان
۹۳

سیقول مولانا القائم المهدی(ارواحنا له الفداه) حین ظهوره: الا یا اهل العالم، ان جدی الحسین(ع)قتلوه عطشاناً...
شد ماه عزا  و  خبر از یار نیامد          بر منتظران وعده ی دیدار نیامد

   ای کاش که با منتقم امسال بگوییم          اى اهل حرم میر و علمدار نیامد...

باز هم محرم از راه رسید و ما را از خواب غفلت بیدار کرد... باز هم نواهای آشنا به گوشمان میرسد... باز هم صدای ناله ی مادری که فریاد میزند"بنیّ، قتلوک، ذبحوک، خذلوک و من شرب الماء منعوک..."به گوش میرسد...
باز هم شعر محتشم بر در و دیوار ندای عزای سیدالشهداء(ع) را سر میدهد که:
گویا عزای اشرف اولاد آدم است...
حسین به ما یاد داد که در مقابل ظلم ظالم، سکوت نکنیم... او به ما آموخت که اگر کسی در مقابل حاکم ستمگری که حرام خدا را حلال شمرده و عهد شکنی میکند، سکوت کند، خداوند او را نیز به همان عقوبتی دچار میکند، که آن حاکم ظالم دچار میشود...
او به ما آموخت که امر به معروف و نهی از منکر را احیا کنیم و از سرزنش و تهمت و توهین و رنج و عذاب پس از آن نهراسیم و دل به این دریای مواج بزنیم که:
موجیم که آسودگی ما عدم ماست...
او گفت که اگر مسلمین به معاویه و حکومت او دچار شدند،به این دلیل بود که دل به دریا نزدند... چه در بذل مال...چه در دشمنی با دوستان جاهل و ....
در آخر هم خودش گفت:ان کان دین محمد لایستقم الا بقتلی، فیا سیوف خذینی...
اگر دین محمد(ص)جز به کشته شدن من پایدار نمیماند، پس ای شمشیر ها مرا در بر گیرید...
کاش گریه ها و اشک های این ماه عزا به ما کمک کند تا راه سید شهیدان را ادامه دهیم...