پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

هر مجموعه انجمن های اسلامی در هر کجای کشور، یک سنگر فرهنگی و فکری است.«مقام معظم رهبری»
پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

قرارگاه محلی است که در آن افسران جوان جنگ نرم گرد هم می‌آیند تا اطلاعات خود را در مباحث اعتقادی، اخلاقی و تشکیلاتی بالا ببرند. قرارگاه انجمن های اسلامی ناحیه 3 کرج در سال 91 با عنوان قرارگاه حضرت علی‌اکبر(ع) در مقطع راهنمایی و با نام حضرت میثم تمار در مقطع دبیرستان، شروع به کار کرد. مربی و مسئول این دو قرارگاه از ابتدای تشکیل به فارغ التحصیل انجمنی، نیروی ارزشی، نخبه و خدوم انقلاب اسلامی، برادر "امیرعباس فضلعلی" سپرده شد. این شهید بزرگوار در طول کمتر از دوسال، فراتر از وظیفه ی خود فعالیت‌های مثمر ثمری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی انجام داد و سرانجام در روز 22بهمن سال 1392همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که مشغول آماده‌سازی غرفه‌های فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان البرز بود، دچار سانحه‌ی برق گرفتگی شده و به ملکوت اعلی پیوست. از آن پس به پاس خدمات و تلاش های بی‌وقفه‌ی آن فعال جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی، قرارگاه های تحت مسئولیت ایشان، به عنوان قرارگاه «امیرعباس فضلعلی»، مقطع جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرد. انشاءالله همه‌ی ما ادامه دهنده‌ی راه شهدا باشیم.
پس از وقایع اتحادیه انجمن اسلامی البرز در مرداد سال93 و اخراج نیروهای ارزشی توسط ابوالحسن معظمی گودرزی، قرارگاه زنده یاد امیرعباس فضلعلی، به عنوان یک قرارگاه فرهنگی مستقل، فعالیت خود را ادامه داد و به یاری خداوند متعال این روند را ادامه خواهد داد.

نوای عشق
آخرين نظرات

۶ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

۳۰
آذر
۹۳

بیست و چهارمین نشست قرارگاه شهید امیرعباس فضلعلی روز پنجشنبه 27آذر ماه در مسجد جامع امام جعفر صادق برگزار شد.

در این جلسه آقای نظری به تبیین آیه60 سوره اسراء در مورد شجره ی ملعونه پرداختند و ایجاد بنی امیه را به عنوان ستون پنجم یهود در حجاز شرح دادند. ایشان در ذیل این بحث به فراز هایی از زیارت عاشورا و زیارت مطلق امام حسین(ع) پرداختند و در ذیل آیات و روایات به انطباق بنی اسرائیل  با بنی امیه در قرآن پرداختند.

ذکر جریان بعثت و تحریفات گسترده ی آن و همچنین تضعیف شخصیت ام الائمه حضرت خدیجه(س) در تاریخ توسط یهود از مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

در انتهای جلسه نیز آقای نظری به نفوذ یهود در حکومت پیامبر و ایجاد سازمان نفاق در بین خواص اصحاب  رسول خدا(ص) اشاره کردند.

۲۲
آذر
۹۳

بیست و سومین نشست قرارگاه فرهنگی شهید امیر عباس فضلعلی روز پنجشنبه 20 آذر در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع) برگزار شد.

در این جلسه مهم، آقای نظری به دوران فترت میان حضرت عیسی(ع) و رسول اکرم(ص) اشاره کرده و به تبیین دلیل اصلی مهاجرت یهود به حجاز پرداختند.

ذکر اهداف یهود پس از حضرت عیسی(ع)، ساختن استحکامات در حجاز، ترور اجداد پیامبر، محافظت های مادر پیامبر و عبد المطلب از رسول خدا، محافظت ابوطالب از رسول خدا(ص) تا جوانی پیامبر، از جمله مطالب ذکر شده در این جلسه بود.

۱۵
آذر
۹۳

بیست و دومین نشست قرارگاه شهید امیرعباس فضلعلی، روز پنجشنبه 13 آذر در مسجد جامع امام صادق(ع) برگزار شد.

در این جلسه ی مهم، آقای نظری به ذکر تاریخ زمان حضرت زکریا(ع)، حضرت مریم(س)، حضرت یحیی(ع) و حضرت عیسی(ع) پرداختند.

ایشان با نگاهی به سوره ی مریم و برخی آیات مربوط به حضرت عیسی(ع) در سوره های آل عمران و نساء به بررسی عمیق قرآنی در مورد این برهه از تاریخ پرداختند.

از نکات مهم این جلسه، ذکر تفسیر روایی آمیخته با تحقیق و تدبر در آیه ی نور(سوره نور،آیه35) به همراه ارتباط  بخش هایی از آن با سوره تین و سوره ی مریم و سوره ی قصص بود.

ذکر شباهت های خدایان یونان باستان و داستان های خود ساخته و دروغین و الحادی آنان با حضرت عیسی مسیح(ع) از نکات برسی شده در این نشست بود.

ایشان همچنین گریزی به بعضی از شباهت های حضرت عیسی(ع) با امام زمان(ارواحنا له الفداه) پرداختند.

فایل صوتی دو جلسه ی اخیر، به زودی بر روی وبلاگ بارگذاری خواهد شد. ضمناً برای دریافت فایل صوتی جلسات، میتوانید به مسئول وبلاگ مراجعه فرمایید.


۰۷
آذر
۹۳

بیست و یکمین نشست قرارگاه شهید امیر عباس فضلعلی، روز پنجشنبه 6 آذر در مسجد جامع امام جعفر صادق(ع)برگزار شد.

در این جلسه آقای نظری به دوران رهبری بنی اسرائیل توسط داوران اشاره کرده و پس از آن به ذکر تاریخ بنی اسرائیل در دوران طالوت، داوود و سلیمان(علیهم السلام)پرداختند.

دوره ی داوران، دورانی است که پس از وفات موسی(ع)، بنی اسرائیل طی 200 سال، توسط 16 نفر از بزرگان و انبیاء اداره میشد که از وصی موسی حضرت یوشع بن نون(ع) آغاز و به حضرت سموئیل نبی(ع) ختم میشود.۰۴
آذر
۹۳

۰۱
آذر
۹۳

بیستمین نشست قرارگاه شهید امیرعباس فضلعلی، پنجشنبه 29 آبان ماه، پس از نماز مغرب و عشاء در حسینیه مسجد امام صادق(ع) برگزار شد.

در این جلسه که ششمین و آخرین جلسه ی بررسی تاریخ بنی اسرائیل در دوران حضرت موسی(ع)بود، آقای نظری، به تتمه ی جریان اردوگاه، فرمان حمله به قدس و ارتداد بنی اسرائیل پرداخته و سیر تاریخی،تمدنی بنی اسرائیل در دوران رهبری حضرت موسی(ع) را به پایان رساندند.

بررسی آفت های انقلاب اسلامی حضرت موسی، آخرین فرمان خداوند به بنی اسرائیل برای حمله به قدس،سرگردانی بنی اسرائیل پس از ارتداد و رحلت حضرت موسی در دوران سرگردانی چهل ساله ی بنی اسرائیل از مطالب ذکر شده در این جلسه ی قرارگاه بود.