پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

هر مجموعه انجمن های اسلامی در هر کجای کشور، یک سنگر فرهنگی و فکری است.«مقام معظم رهبری»
پایگاه اطلاع‌رسانی قرارگاه امیرعباس فضلعلی

قرارگاه محلی است که در آن افسران جوان جنگ نرم گرد هم می‌آیند تا اطلاعات خود را در مباحث اعتقادی، اخلاقی و تشکیلاتی بالا ببرند. قرارگاه انجمن های اسلامی ناحیه 3 کرج در سال 91 با عنوان قرارگاه حضرت علی‌اکبر(ع) در مقطع راهنمایی و با نام حضرت میثم تمار در مقطع دبیرستان، شروع به کار کرد. مربی و مسئول این دو قرارگاه از ابتدای تشکیل به فارغ التحصیل انجمنی، نیروی ارزشی، نخبه و خدوم انقلاب اسلامی، برادر "امیرعباس فضلعلی" سپرده شد. این شهید بزرگوار در طول کمتر از دوسال، فراتر از وظیفه ی خود فعالیت‌های مثمر ثمری در جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی انجام داد و سرانجام در روز 22بهمن سال 1392همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که مشغول آماده‌سازی غرفه‌های فرهنگی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان البرز بود، دچار سانحه‌ی برق گرفتگی شده و به ملکوت اعلی پیوست. از آن پس به پاس خدمات و تلاش های بی‌وقفه‌ی آن فعال جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی، قرارگاه های تحت مسئولیت ایشان، به عنوان قرارگاه «امیرعباس فضلعلی»، مقطع جدیدی از فعالیت خود را آغاز کرد. انشاءالله همه‌ی ما ادامه دهنده‌ی راه شهدا باشیم.
پس از وقایع اتحادیه انجمن اسلامی البرز در مرداد سال93 و اخراج نیروهای ارزشی توسط ابوالحسن معظمی گودرزی، قرارگاه زنده یاد امیرعباس فضلعلی، به عنوان یک قرارگاه فرهنگی مستقل، فعالیت خود را ادامه داد و به یاری خداوند متعال این روند را ادامه خواهد داد.

نوای عشق
آخرين نظرات

پس از گذشت سه هفته از نگارش نامه ی سرگشاده ی دانش آموزان،فارغ التحصیلان،کادر و مربیان خواهر و برادر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز، به ابوالحسن معظمی گودرزی، مسئول جدید اتحادیه استان، و خودداری وی از پاسخگویی و یا شنیدن حرف منتقدین و مخالفین، بر آن شدیم  تا متن این نامه را منتشر کنیم و قضاوت را به مخاطبین بسپاریم:


بسم الله الرحمن الرحیم 

« لقد  ابلغتکم رسالة ربی و نصحت لکم و لکن لا تحبون الناصحین»

من رسالت پروردگارم را به شما ابلاغ نمودم و شما را نصیحت کردم، لیکن

شمانصیحت کنندگان را دوست نمی دارید.

  

من دست یکایک شما پیشگامان رهایی را میبوسم و میدانم اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند، در آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. 

امام خمینی(ره)-پیام به جوانان فعال بسیجی و طلبه-سال1368 

 

از آغاز زمانی که خبر انتصاب جناب آقای ابوالحسن معظمی گودرزی بر کرسی مسئولیت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز را شنیدیم، نگرانی و تشویش از حضور ایشان به عنوان یک نیروی نا آشنا با امور فرهنگی نهادی چون اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، در قلوب ما رسوخ کرد. لیکن با توکل بر خدای متعال و استعانت از ائمه ی معصومین و پایبندی به آرمان های رهبر کبیر انقلاب اسلامی و رهنمود های ولی امر مسلمین، دل به دریای مواج و نا آرام پیش آمده از شرایط جدید زدیم و قدم در مسیری گذاشتیم که تقدیر ما بر آن قرارگرفته بود و خود در آن نقشی نداشتیم.

پس از آنکه از سوابق ارزشمند جناب آقای معظمی به عنوان عنصری خدوم ، انقلابی و کارگزاری شایسته در مبارزه با انواع فسادهای مالی و فرهنگی، در اداره آموزش و پرورش ناحیه 2 کرج مطلع گشتیم، وسیاست های ایشان در رابطه با امور فرهنگی اتحادیه را-که سراسر کمک و یاری و هماهنگی با حسن فعل گروه حاضر بود- استماع کردیم، با قلوبی سرشار از امید به آبادانی این نهاد انقلابی، بنای کار خود را بر تعامل با مسئول جدید گذاشته و با سرعت و مجاهدت هرچه بیشتر به عمران امور فرهنگی مجموعه پرداختیم.

در طول این مدت نزدیک به شش ماه، سعی کردیم مسئول محترم را با قوانین و اصول کار تشکیلاتی آشنا کرده و ایشان را در مدیریت فرهنگی مجموعه یاری کنیم.

متأسفانه پس از مدتی مشخص شد که نه تنها در سلیقه ی فعالیت فرهنگی با هم تفاوت داریم، بلکه عملکرد ما در اصول واضح و روشن تشکیلات اتحادیه با هم در تضاد کامل قرار دارد. هرچه سعی در اصلاح  این امر داشتیم به نتیجه مطلوب دست نیافتیم، تا آنجا که کار به حدی بالا گرفت که اصل و اساس و ریشه ی امور فرهنگی مجموعه را در معرض خطر حس کردیم و به صورت جدی این موضوعات را در جلسات و نشست های متعدد بیان کردیم.لکن میخ آهنی ما در سنگ نرفت و نتیجه ای حاصل نشد.

 

جناب آقای معظمی، مسئول محترم اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان البرز

ما به عنوان خادمین نظام مقدس جمهوری اسلامی در جبهه فرهنگی استان البرز، به شما عرض میکنیم:

عزل و نصب های غلط و نابجا، تخلفات تشکیلاتی خلاف آیین نامه(که در صورت نیاز با مستندات ارائه خواهد شد)، عدم اعتقاد به کار جهادی، دخالت در حوزه های غیر مرتبط با کار مسئول استان، ایراد نظرات غیر کارشناسانه ، تخریب فضای صمیمی و دوستانه، اداری کردن نهاد فرهنگی، نگاه امنیتی و ژنرالی و بازرس مئابانه به کار فرهنگی ، عدم اعتقاد به خرد جمعی، زیر سؤال بردن فعالیت های انجام شده در سابق، عدم سنجش ورودی با خروجی کار در دوران گذشته و حال حاضر، عدم محاسبه ی دقیق در امور، عدم برنامه ریزی بر اساس امداد های غیبی در محاسبات مادی-که مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است-، عدم اعمال مدیریت جهادی، تخریب چهره های فعال کار، اعمال شیوه های نوین و غیر اسلامی مدیریتی،ایجاد نفاق بین اعضای خدوم مجموعه و تهمت های ناروا به آنان، عدم آشنایی با اصول و مبانی کار فرهنگی  علی الخصوص در اتحادیه و در یک کلام ، شیوه های اتخاذ شده برای مدیریت شما، نتیجه ای جز فرار نخبگان دانش آموز که با خون دل های فراوان به مجموعه وصل شده اند- از فضای اتحادیه و نابودی کامل بنای صحیح چندسال گذشته تا کنون را در پی نخواهد داشت.

اینجانبان به عنوان خادمین و فعالان عرصه ی جنگ نرم انقلاب اسلامی، رسماً از شما-که در دیانت و تقوا مورد اعتماد کامل هستید و سوابق درخشانی در کارنامه ی خدمات چند ساله ی خود به ثبت رسانده اید- تغییر در اعمال  مدیریت بر مجموعه و دلجویی محترمانه از افرادی که برخورد خوبی با آنان صورت نگرفته و اصلاح امور مذکور را خواستاریم.

 چنانچه توان تغییر و اصلاح موارد ذکر شده را در خود مشاهده نمیکنید، هر لحظه ماندن شما در این فضا، خیانت به میراث عالی انقلاب اسلامی خواهد بود و در اینصورت تمام توان و همت خود را صرف انجام تکلیف شرعی و عقلی خود برای حصول به نتیجه ی مطلوب خواهیم کرد و در این راه تمام سختی ها را بر جان می خریم تا دین خود نسبت به اسلام عزیز و انقلاب مقدسمان را ادا کنیم.در این حال حتی اگر به نتیجه ی مطلوب واصل نشویم، در پیشگاه پروردگار خود سربلند و پیروز و روسفید خواهیم بود.

عزت، عظمت و سرافرازی اسلام و مسلمین و سلامتی و طول عمر رهبر عظیم الشأن انقلاب را از خداوند منان، خواستاریم.

والسلام علی من اتبع الهدی

رونوشت:

دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

دفتر مرکزی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان

فایل PDF این نامه: دریافت

نظرات (۱۴)

من کاملا از حواشی ایجاد شده اطلاع دارم، باز هم می گویم باید با خود ایشان صحبت کتید نه این که فضای یک سایت فرهنگی رو که باید یه موارد مهم تر بپردازد، آلوده به این مطالب کنید.
چه افسران جنگ نرم بی بصیرتی...
پاسخ:
تشخیص افراد در اهم و مهم بودن قضایا با هم تفاوت داره...
این روزها همه میگن ما مطلعیم...
برادر عزیز!قبلاً هم به شما عرض شد که با ایشون صحبت شد و نتیجه ای نداشت.بعد از اون ماجرا پس از سه هفته به فضای مجازی کشیده شد...
شما اگر مطلع بودی اینجوری صحبت نمیکردی!
معنای بصیرت رو هم فهمیدیم...

سلام .یه سوال . این نامه سرگشاده رونوشت به سه جا خورده بود چرا متن ارایه شده در اینجا فقط دو رونوشت دارد؟
پاسخ:
دلیل این سؤال شما رو متوجه نمیشم، اما جهت اطلاع عرض میکنم، بنا بود رونوشت نامه علاوه بر دفتر نمایندگی ولی فقیه در اتحادیه و دفتر مرکزی، به دفتر امام جمعه ی کرج هم بره که پس از مشورت دوباره، جمع دوستان صلاح ندیدند که این اتفاق بیفته
واقعاً متأسفم...برای شرایط پیش اومده...
به خصوص وقتی دلنوشته ی اون انجمنی رو خوندم و از شرایط قبلی و جدید با خبر شدم...
آقای معظمی!چطوری در پیشگاه خدا حاضر میشی با این همه گناه؟به چه جرمی همه ی نیروهای اصلی رو بیرون ریختی؟پون مخالف تو بودند؟واقعاً که...
ببین کار ما به کجا کشیده...
مسئولین حتماً پاسخگو باشند...
نذارید خون شهدا به هدر بره...
تو این فضای منفی فرهنگی کشور همین مونده بود که یک نیروی خودی(!) به دلیل نابلدی و عدم انتقاد پذیری، یک مجموعه ی دیگر رو از دست نیروهای حزب الله بیرون بیاره و با لجبازی موجب عقب موندگی فرهنگی دانش آموزان استان البرز بشه.
خدا همه رو هدایت کنه.
مخصوصاً آقای معظمی رو...
من یکی ازهمکاران جهادی جناب آقای سعیدرضابور هستم ایشان یک معلم جهادی است که تعطیلات تابستان  خودرابرای بچه هاگذاشت نه مامور اتحادیه برو باسندصحبت کن پس مابقی  حرفات هم رو هواست .
پاسخ:
عزیزم،مأمور اتحادیه یعنی نیرویی از آموزش و پرورش که حالا میتونه معلم یا کادر ادارات آموزش و پرورش باشه، به عنوان مأمور به اتحادیه میاد و به جای اینکه در مدرسه فعالیت کنه یا در اداره آموزش و پرورش کار کنه، در اتحادیه کار میکنه و حقوقش هم از آموزش و پرورش میگیره.
بد نیست به جای تهمت، با اطلاعات دقیق صحبت کنید...
لطفا از آقای معظمی که تمام کار های گذشته را که بدون هیچ ورودی مالی و به صورت جهادی انجام شده اند ، را تکذیب میکنند، بپرسید در این مدت شیش هفت ماهی که مسئول هستند چه کار مفیدی انجام دادند ؟ 
شاید واقعن کار های مهمی انجام دادند ولی ما نمیدونیم مثل جشن شکوفه های انجمنی که آموزش رقص به بچه های ابتدایی بود و...
به جای پرداختن به حواشی برید دفتر اتحادیه با خود آقای معظمی صحبت کنید..
چه افسران جنگ نرمی..
پاسخ:
سلام.ما قبل از این اقدامات چندین بار با اقای معظمی تو دفترشون صحبت کردیم و ایشون پاسخگو نبودن نامه دادیم نتیجه نداده و ...
پس شما که خبر نداری لطفا الکی تهمت حواشی درست کردن نزنید
چه افسران جنگ نرم بی اطلاعی ...
 • مهدی ندرخانی
 • سلام-درسته کار اتحادیه داخل دبیرستانهاست ولی متاسفانه در اکثر نقاط کرج از جمله فردیس اتحادیه فعالیتی نداشته است در حالی که موسسات فرهنگی خصوصی از جمله نور و معرفت بسیار فعال و چشمگیر ظاهر شده اند رفقای عزیز ما که در سنوات گذشته مسئولیت داشته اند تنها به تربیت جمعیتی زیر100 نفر خود را مشغول نموده اند که با اینهمه امکانات و استفاده از بیت المال در مقایسه با اتحادیه های بقیه ی استان ها شدیدا ضعیف ظاهر شده اند تا آنجایی که طبق سیاستهای کلی اتحادیه مبنی بر جریان سازی اکثر دانش آموزان مدارس استان اصلا نامی از اتحادیه نشنیده اند که این مبنی بر خواب خرگوشی مسئولین قبل از جناب آقای معظمی می باشد.در چنین اوضاعی اتحادیه ی شهرستان فردیس با دانش آموزان راهنمایی شروع به کار کرد(نه ابتدایی)که با توجه به عدم تربیت مربیان قرارگاه توسط مسئولین گذشته اینکار در راستای جریان سازی در سطح شهرستان بوده است.
  در آخر من از طرف همه ی کسانی که در شهر فردیس که هیچ کاری از جانب اتحادیه صورت نپذیرفته .است شروع کار خود را به صورت جهادی در تربیت دانش آموزان نخبه اعلام نموده ایم
  خواهش میکنم در بیان موضع گیریهای خود کمی خدا را هم در نظر بگیرید که العاقبه للمتقین و منتظر جریان سازی و نخبه پروری ما در سطح شهرستان فردیس و حتی استان البرز با رهبری استاد بزرگوارمان نیروی انقلابی و ولایی و اسوه ی اخلاق و برادر شهید جناب آقای ابوالحسن معظمی باشید...
  التماس دعا-یا علی
  پاسخ:
  سلام علیکم
  اتحادیه در فردیس هم فعالیت داشته و کار های قابل تقدیری هم در این حوزه انجام شده است.آقا مهدی ندرخانی، شما اصلاً از رسالت اتحادیه خبر داری؟ که میگی "مسئولین قبلی تنها به تربیت جمعیتی زیر 100نفر خود را مشغول نموده اند". وظیفه ی ما تربیت افسر جنگ نرم هستش نه تربیت صدها سرباز!
  دفتر مرکزی به مسئولین قبلی ،که از نظر شما در خواب خرگوشی بودند- و البته با این تهمت آخرت خودت رو به دنیای امثال آقای معظمی میفروشی- گفت بودند که شما فقط چراغ اتحادیه رو روشن نگه دارید.میدونی چرا؟چون مسئولین قبلی هر 4ماه یکبار حقوق میگرفتن!بودجه ی جاری هم که دو سال بود وجود نداشت!
  اما مسئولین قبلی کار رو رها نکردند،بدون پول ده ها برنامه ی کیفی و مورد قبول انجام دادند!اگر هم در منطقه ی فردیس مربی نداشتیم،به این دلیل بود که اتحادیه مرکز پول مربی ها رو نمیداد و کسی نمیومد اونجا کار کنه...الان هم که میبینی سعید رضاپور اونجا فعالیت میکنه چون مأمور آموزش و پرورشه و پولشو از اونجا میگیره که حقوقش از تمام مسئولین قبلی بالاتره!
  خوبه شما که ادعای خداترسی دارید و این همه تهمت روانه ی کسانی که اونها رو نمیشناسید میکنید....
  خداوند شما رو با اسوه ی اخلاقتان محشور کند...
  امام صادق (ع) : ملعون است  ، ملعون است ، ملعون است ، کسی که بداند از او بهتری برای انجام کار هست و باز کار غلط خودش را ادامه دهد .
  امید وارم مسول محترم اتحادیه البرز یا امور را اصلاح کند یا تا بیشتر از این کارهای گذشته والان را خراب نکرده برود و به عنوان یک نیروی انقلابی و خوب در سنگر دیگری از سنگر های جنگ نرم فعالیت کند . 
  خداوند هرچه خیر است را پیش بیاورد انشاللاه.
  یا علی
  سلام به همه دوستان.به نظرم شما با این حرفهاتون خودتون رو زیر سئوال میبرید.حاج آقای علی اکبری میدونن کی بهتر مدیریت میکنه.اگر هم مشکلی باشه خودشون عزل میکنن.آقایون دو آتیشه و به قول خودتون مسلمان که کلی آیه اول و آخر نامتون نوشتید.از نامتون مشخصه که کارتون شیطانی بوده...
  اگر واقعا ایشون مشکل دارند چرا از اتحادیه ی مرکز پیگیری نمیکنید؟
  شما جایگاهتون رو در خطر دیدید که چند وقته دست و پا میزنید...
  مسئول اگر شرع و حکم خدا و اهلبیت و مراجع و حضرت آقا رو زیر پا گذاشت اونوقته که باید ازش انتقاد کرد،اونم فقط انتقاد به مرکز...
  این نامه ی شما هر چی که باشه،چه خصوصی چه عمومی نشر دادنش درست نیست...
  شما فقط حب ریاست دارید و چون جایگاهتون رو ازدست دادید الان به تکاپو افتادید...
  شما فکر میکنید که نخبه ها از دست رفتن،اگر کار شما با پایه و اساس باشه نخبه می مونه
  پس اینقدر آتیش بیار نباشید...
  من به عنوان یه شهروند کرجی و پیگیر اتفاقات کرج برای ریاست جدید آرزوی موفقیت میکنم...
  و از خداوند منان برای شما بزرگواران و مسئولین وبلاگ و تمام خدمتگزاران به این نظام آرزوی سلامتی میکنم...
  یا علی
  خداحافظ
  امام صادق علیه سلام : 1- کسی که به توگفت : اگریکی بگویی ده جواب خواهی شنیدبه اوبگواگرده بگویی یک پاسخ ازمن نخواهی شنید
                           2-کسی که توراناسزاگفت پس توبگواگردرآنچه می گویی راستگویی ازخدامیخواهم که مرابیامرزدواگردرآنچه میگویی دروغگویی ازخدامیخواهم که تورابیامرزد 3-هرکس توراتهدیدبه جورکردتواوراوعده نصیحت ودعابده
  (((((((((سعی کنیم به قضاوت هایمان رنگ وبوی خدایی بدهیم  فردا نزدیک است )))))))
  پاسخ:
  سلام
  1-توهینی در کار نیست و مسئله یک مسئه تشکیلاتی
  2-فقط مربوط به من نیست که ببخشم کار برای خداست و باید درست انجام بشه
  3-هم ما قبلا صحبت کردیم هم نصیحت کردیم و این کار به علت بی توجهی ایشونه پس تندروی نبوده
  4-ما با ایشون مشکل نداریم با سیاست ها و مدیریت نادرستشون مشکل داریم
  یا علی
  لطفا لیست نخبگان فراری ازاتحادیه راروی سایت بزنید ماهنوز چندساله ازاتحایه کرج نخبه ای ندیدیم تاشایدآشناشویم
  سلام 
  حاشا که بسیجی میدان را خالی کند!
  (شهید همت رحمة الله علیه)
  سلام سلامی به شیرینی دلت
  سلامی به زیبایی بهشت
  سایت خیلی خیلی زیبایی دارین ...
  براتون موفقیت توام با سر بلندی آرزومندم

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">